středa, 23 leden 2019

Novinky

Na dovolenou se psem k moři? Proč ne?!

Blíží se léto, vysoké teploty nás lákají k vodě. Chcete si letos vzít svého pejska k moři sebou? Proč ne! Z vlastních zkušeností Vám ale radím, vše si předem pečlivě naplánujte…

Bod 1: Papíry a formality - Na cesty do zahraničí potřebuje pes čip, cestovní pas a v něm zanesenou vakcinaci proti vzteklině. První vakcinace zapsaná do pasu je zvláštní tím, že ode dne očkování běží 21 dnů ochranná lhůta, až poté je vakcinace platná a se psem je možné vycestovat. Některé země mají i další podmínky, které je potřeba splnit.

Bod 2: Cesta, ubytování, výlety - Psa v horkých měsících nelze nechat ani na chvíli čekat v autě. Pečlivě proto naplánujte jak pojedete, zejména jestli chcete cestou někde zastavovat, třeba na oběd. Také se několikrát ujistěte, že na domluveném ubytování s Vámi může být i pes. Možná Vám to teď přijde úsměvné, ale pokud nesrovnalosti zjistíte na místě, nebude to nic příjemného… Stejně tak je dobré si uvědomit, že některým lidem vadí, že se Vaši psi koupou v blízkosti jejich dětí. Radím předem nastudovat možností psího koupání či výletů.

Bod 3: Teplo až horko - Měli by jste myslet na to, že psi se ochlazují nikoli pocením jako lidi, ale zrychleným dýcháním, často s vyplazeným jazykem. S košíkem na čumáku nemůžou tlamu dostatečně otevřít a hrozí jim přehřátí. V teple mají psi také zvýšenou spotřebu vody a je jim potřeba vodu pravidelně nabízet. Obecně je tedy lepší směřovat výlety se psem (k vodě) na ranní a podvečerní hodiny.

Bod 3: Lékárnička - Stejně jako myslíme na své zdraví a balíme si lékárničku pro úlevu při menších zdravotních obtížích, je vhodné pořídit si na cesty i psí lékárničku. Soupravu Vám rádi nachystáme u nás v ordinaci na míru, mohla by se Vám hodit například desinfekce na drobná poranění, léky proti průjmu, na uklidnění žaludku, mastička na popálené tlapky od horkého betonu...

Bod 4: Zdraví - V zemích jižně od České republiky jsou teplejší zimy a i proto se zde setkáváme s trochu jiným spektrem parazitů než u nás. Jedná se zejména o jiné druhy klíšťat či komárů, se kterými se v našich podmínkách naštěstí téměř nesetkáte. Tyto “jižní” druhy bodavého hmyzu přenáší různé infekční nemoci, u nás spíše ojedinělé. Správná ochrana Vašeho psa zajistí, že se domů nevrátíte s nepříjemným překvapením v podobě například srdečního červa či leishmaniózy... Nejbezpečnější volbou je vhodná kombinace antiparazitárních přípravků s repelentním účinkem a bez něho. S takouto dvojí ochranou už je riziko nákazy opravdu minimální.

S plánováním dovolené se psem Vám rádi pomůžeme i u nás v ordinaci. Přejeme Vám krásné léto bez nepříjemných překvapení a plné krásných zážitků!

MVDr. Barbora Sítařová

19.6.2018

 

 

Možnost platby kartou!

Už nemusíte myslet na vybírání peněz z bankomatů! Nyní můžete v naší ordinaci pohodlně zaplatit platební kartou a to i bezkontaktně :)

 

Pozor! Změna ordinačních hodin!

Od začátku prosince pro Vás máme otevřeno každý pracovní den!

 

Nové ordinační hodiny:

Pondělí

8 - 10

    17 - 19

Úterý

8 - 10

 

Středa

8 - 10

15 - - - 19

Čtvrtek

 

15 - - - 19

Pátek

 

15 - - - 19

 

Pokud by se i přesto stalo, že Vám to k nám nevychází či nestíháte, domluvte si telefonicky individuální termín.

 

Jsme i na facebooku!

Máte zájem být informovaný o tom, co se děje v naší ordinaci? Staňte se našimi fanoušky na facebooku!

Naše facebookové stránky jsou nazvané Veterinární ordinace Dravet, vyhledat je můžete také dle hesla "veterinadrasov", anebo jednoduše klikněte zde. Tady najdete vždy nejaktuálnější údaje o tom, co se zrovna u nás děje. Ať už je to naše akce, oznámení o dovolené anebo článek o tématu, které Vás zajímá či trápí. Můžete nás ohodnotit, sdílet naše příspěvky anebo se podělit o své myšlenky.

Externí odkazy...

Včelařský obchod   Potřeby pro včelaře, úly, medomety.

...aneb mohlo by Vás zajímat

Můj včelař  Najděte včelaře ve svém okolí.